25-latka stanie przed sądem za próbę usiłowania zabójstwa matki

25-latka stanie przed sądem za próbę usiłowania zabójstwa matki

Przed szczecińskim sądem stanie kobieta oskarżona o próbę zabójstwa swojej matki. Do zdarzenia doszło podczas rozmowy z rodzicami, którzy m.in. zagrozili jej, że zabiorą jej mieszkanie.

Do zdarzenia doszło 25.08.2019 w mieszkaniu matki kobiety na prawobrzeżnej części Szczecina. Rodzice rozmawiali z podejrzaną o jej sytuacji życiowej. Ostatecznie zagrozili, że odbiorą jej mieszkanie, w którym przebywała, jeżeli nie skończy z nadużywaniem alkoholu. Kobieta już wcześniej składała obietnice, że odstawi alkohol, nigdy jednak do tego nie doszło.

Po opuszczeniu mieszkania przez ojca kobiety rozmowa przerodziła się w scysję. Matka kobiety udała się do swojego pokoju, a córka udała się do kuchni po nóż. Następnie zaatakowała matkę zadając jej wielokrotnie ciosy w klatkę piersiową, brzuch, ręce i nogi. Kobieta broniła się, wzywała pomocy i prosiła, by córka przestała i zadzwoniła po ojca.

Po ataku kobieta została przetransportowana do szpitala. Uratowano jej życie, ale skutki obrażeń odczuwa do dzisiaj. Atakującej kobiecie grozi 25 lat kary pozbawienia wolności