„Poprosił” o papierosa, grożąc nożem

„Poprosił” o papierosa, grożąc nożem

Prokuratura Rejonowa w Szczecinie zakończyła śledztwo dotyczące mężczyzny, który zaatakował przechodnia nożem, bo ten odmówił poczęstowania go papierosem. Sprawca odpowie teraz za napaść z bronią w ręku, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 16 stycznia 2021 roku na ulicy Zawadzkiego w Szczecinie, gdzie 33-letni mężczyzna zaatakował nożem jednego z mieszkańców miasta. W godzinach porannych poszkodowany wraz ze znajomym udali się do sklepu spożywczego na swoim osiedlu. Po wyjściu ze sklepu podszedł do nich nieznajomy mężczyzna i spytał, czy mogą go poczęstować papierosem.

Jeden z mężczyzn odmówił, w wyniku czego nieznajomy wyciągnął nóż kuchenny. Następnie przystawił go poszkodowanemu do gardła i zażądał, aby ten dał mu papierosa. W takiej sytuacji mężczyzna w obawie o swoje bezpieczeństwo postanowił poczęstować zdesperowanego sprawcę. 33-latek wziął od niego papierosa i schował nóż. Gdy mężczyzna wraz ze swoim znajomym odeszli spod sklepu, postanowił zawiadomić policję.

Podejrzany szybko ujęty przez policję

Prokurator Alicja Macugowska-Kyszka poinformowała, że nie wiadomo, dlaczego oskarżony miał ze sobą nóż kuchenny. Dodała też, że dzięki sprawnej pracy funkcjonariuszy podejrzany został szybko zatrzymany i na decyzję sądu umieszczony w areszcie tymczasowym.

33-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Ponadto, był też już wcześniej karany za inne przestępstwa. Natomiast za rozbój z użyciem noża kuchennego grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.