Kolędowanie na Jasnych Błoniach

Kolędowanie na Jasnych Błoniach

Dziś mieszkańcy Szczecina mieli przyjemność uczestniczyć w wspólnym kolędowaniu na Jasnych Błoniach. Na miejscu pojawił się znany w całym kraju Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie. Członkowie zespołu zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy, a także kilka międzynarodowych. Do grona śpiewających i grających na ludowo dziewczyn oraz chłopaków spontanicznie dołączali mieszkańcy naszego miasta.

Zdecydowanie uczestnikom wydarzenia przypadło do gustu wspólne kolędowanie. Można było usłyszeć i wspólnie zaśpiewać takie kolędy i pastorałki jak np. „Chrystus się rodzi”, „Oj Maluśki, Maluśki”, „Lulaj, że Jezuniu”, „Merry Christmas”. Mieszkańcy Szczecina podkreślali, że miniona akcja była dla nich zaskoczeniem, ale przyjęli ją z wielką radością. Członkowie zespołu Pieśni i Tańca zaznaczali również, że wielu uczestników wydarzenia była bardzo aktywna i znała wiele piosenek wraz z tekstem.

Tego typu wydarzenia pokazują, że ludzie mają potrzebę wspólnego kolędowania oraz śpiewania. W końcu jest to tradycja, która towarzyszy Polakom od wielu lat. Zdecydowanie warto ją kultywować.