Gdzie odpocząć w Szczecinie?

Gdzie odpocząć w Szczecinie?

Zastanawiasz się, gdzie odpocząć w naszym mieście? Podpowiadamy, gdzie się udać żeby zaczerpnąć trochę oddechu od codziennych obowiązków.

 

Szczecin to zdecydowanie miasto zieleni. W końcu w naszym mieście znajduje się ponad 500 ha terenów zieleni miejskiej. W Szczecinie jest 15 parków, 90 zieleńców oraz lasy miejskie. Natura daje zawsze wytchnienie dla organizmu. Zdecydowanie polecamy Jasne Błonia, które są zlokalizowane w pobliżu Urzędu Miasta w Szczecinie.

Na drugim miejscu zdecydowanie polecamy wybranie się również do Parku im. Kasprowicza. Uznaniem cieszy się również „Różanka – ogród botaniczny”. W ogrodzie botanicznym warto także udać się do „Ptasiej Fontanny”. Ciekawym miejscem w Szczecinie jest Osiedle Pogodno, które charakteryzuje się poniemiecką willową zabudową. To miejsce z pewnością ujmie niejedno serce.

Wybierając się na wycieczkę po Szczecinie w celach relaksacyjnych zdecydowanie warto zabrać aparat fotograficzny, dzięki któremu będziesz mógł uchwycić wyjątkowe chwile i magiczne zakamarki naszego miasta na zdjęciach.