Program "Dom dla studenta" – rozwiązanie dla osób studiujących w Szczecinie i mieszkających poza jego granicami

Program "Dom dla studenta" – rozwiązanie dla osób studiujących w Szczecinie i mieszkających poza jego granicami

Jeśli jesteś studentem uczącym się w Szczecinie, a miejsce twojego stałego zamieszkania znajduje się poza granicami tego miasta, z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z problemów związanych z dojazdami na uczelnię. Wydłużony czas podróży oraz znaczne koszty transportu mogą stanowić niemałe utrudnienie. Dlatego właśnie Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (STBS) postanowiło stworzyć program „Dom dla studenta”, którego głównym celem jest pomoc w znalezieniu stałego lokum w Szczecinie dla osób studiujących.

Nabór do nowatorskiego programu „Dom dla studenta” ogłoszony przez STBS otwiera możliwość znalezienia miejsca zamieszkania na terenie Szczecina dla tych, którzy na stałe mieszkają poza tym miastem. Aby skorzystać z tej okazji, koniecznym jest spełnienie jednego warunku – trzeba być studentem jednej ze szczecińskich uczelni.

Mieszkania oferowane w ramach programu są idealnie przystosowane do potrzeb młodych ludzi prowadzących studencki tryb życia. Lokalizacje mieszkań są niezwykle korzystne – znajdują się one w samym sercu Szczecina, w bliskim sąsiedztwie uczelni lub z łatwym dostępem do komunikacji miejskiej. Każdy pokój wyposażony jest w biurka, łóżka, szafy i komody. W kuchniach i łazienkach znajduje się również pełne wyposażenie, włączając lodówki, kuchenki oraz pralki.

Warunki najmu oferowane przez STBS są atrakcyjne. Umowa najmu obejmuje pokój sypialny przeznaczony do wykorzystania przez jedną lub dwie osoby (w przypadku pokoju dwuosobowego) oraz prawo korzystania z innych pomieszczeń w mieszkaniu – kuchni, łazienki oraz pokoju dziennego dostępnego dla wszystkich mieszkańców.