Policja w Szczecinie zatrzymała poszukiwanych mężczyzn

Policja w Szczecinie zatrzymała poszukiwanych mężczyzn

Funkcjonariusze szczecińskiej drogówki zatrzymali dwie osoby, które były wcześniej poszukiwane, podczas rutynowej kontroli drogowej. Mężczyźni, w wieku 24 i 45 lat, nie tylko byli poszukiwani, ale także dodatkowo łamali prawo drogowe na różne sposoby.

Młodszy z nich, 24-letni kierowca Audi, został zatrzymany w centralnej części miasta. Policjanci ustalili, że mężczyzna ten jest poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu. Na dodatek okazało się, że nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Co gorsza, podejrzewał się jego stan pod wpływem środków psychoaktywnych ze względu na jego nerwową postawę podczas kontroli. To podejrzenie zostało potwierdzone przez badanie.

Drugi z zatrzymanych, 45-letni kierowca Matiza, został zatrzymany w dzielnicy Pogodno. Mężczyzna ten jechał swoim pojazdem bez włączonych świateł. Po zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na okres sześciu miesięcy. Dodatkowo, mężczyzna ten miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Obaj mężczyźni zostali później przewiezieni do zakładu karnego. Będą musieli odpowiedzieć także za dodatkowe przestępstwa, które popełnili, łamiąc prawo drogowe.