Wszczęto śledztwo wobec strzelnicy w Chlebowie po incydencie z udziałem policjantów

Wszczęto śledztwo wobec strzelnicy w Chlebowie po incydencie z udziałem policjantów

Na terenie gminy Stara Dąbrowa, w miejscowości Chlebowo doszło do niecodziennego zdarzenia, które obecnie jest przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie. Strzelnica sytuowana w tym miejscu stała się miejscem wypadku, w którym jeden z pocisków wystrzelonych podczas ćwiczeń strzeleckich przeprowadzanych przez funkcjonariuszy policji, uderzył w rolnika pracującego na polu znajdującym się w przybliżonej odległości dwóch kilometrów od strzelnicy.

Zajmujące się sprawą Biuro Spraw Wewnętrznych Policji współpracuje z prokuraturą w badaniu okoliczności tego incydentu. Rolnik zraniony na skutek powyższego zdarzenia został przewieziony do szpitala w Stargardzie z raną postrzałową przedramienia. Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa, postępowanie przygotowawcze rozpoczęto ze względu na potencjalne przekroczenie uprawnień i niewypełnienie obowiązków, a także spowodowanie uszkodzenia ciała, co jest zgodne z artykułami 231 i 157 kodeksu karnego.

Na szczęście, rana postrzałowa nie była głęboka i nie stanowiła bezpośredniego zagrożenia dla życia mężczyzny. W ramach prowadzonego śledztwa przez prokuraturę oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Policji, pod uwagę brane są czynniki, które mogły wpłynąć na to, że pocisk opuścił teren strzelnicy podczas zajęć strzeleckich. Szczególny nacisk kładziony jest na analizę organizacji i zabezpieczeń podczas ćwiczeń. Policja nie komentuje tematu, a Stowarzyszenie Strzeleckie „Legion”, do którego należy strzelnica w Chlebowie, również odmawia udzielenia komentarzy, podkreślając swoją rolę jako wynajmującego obiekt dla służb mundurowych oraz odpowiedzialność organizatora zajęć za zapewnienie bezpieczeństwa.