Obchody rocznicowe 12. Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich w Szczecinie

Obchody rocznicowe 12. Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich w Szczecinie

Szczeciński 12. Batalion Dowodzenia Ułanów Podolskich, na stałe stacjonujący w tym mieście, planuje świętowanie swojego corocznego święta. Wszystko ma miejsce w piątkowy wieczór, 26 kwietnia, i obejmuje różne wydarzenia. Do udziału w tych festynach zaprasza się każdego, kto jest nim zainteresowany.

Jako miejsce spotkania wybrano Pas Ćwiczeń Taktycznych „Krzekowo”, który znajduje się nieopodal Netto Arena. Początek obchodów jest zaplanowany na godzinę 16:00, kiedy to odbędzie się formalne złożenie meldunku o gotowości jednostek do uroczystości. Kolejnym etapem będzie podniesienie flagi narodowej na maszt oraz odśpiewanie hymnu państwowego.

Na 17:25 przewidziano defiladę jednostek 12. Batalionu Dowodzenia oraz przemarsz Orkiestry Wojskowej. Po tych uroczystościach, publiczność będzie miała okazję do oglądania pokazu musztry konnej prezentowanej przez patrol konny z Klubu Kawaleryjskiego im. 12. Pułku Ułanów Podolskich.

W ramach wydarzenia, w godzinach 15-19, odbędzie się wystawa sprzętu i uzbrojenia, które ma na swoim wyposażeniu 12. Batalion Dowodzenia, ale również Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie. Dodatkowo, Fundacja Droga Lotha zaprezentuje pokaz machin oblężniczych z okresu średniowiecza.

Kolejnym etapem będzie prezentacja sprzętu i strojów historycznych przez 12 Pułk Ułanów Podolskich stacjonujący w Szczecinie. W trakcie trwania imprezy, działać będzie także Wojskowe Centrum Rekrutacji.