Mężczyzna napaść na kobietę na szczecińskim przystanku tramwajowym: Policja na tropie sprawcy

Mężczyzna napaść na kobietę na szczecińskim przystanku tramwajowym: Policja na tropie sprawcy

W sobotni wieczór, dokładnie 25 maja, obszar przystanku Dobromiry w dzielnicy Drzetowo-Grabowo w Szczecinie stał się miejscem niepokojącego incydentu. Kobieta, która właśnie opuszczała pojazd tramwajowy, została zaczepiona przez nieznanego mężczyznę. Ten próbował siłą zmusić ją do towarzyszenia mu w nieznane miejsce. Na szcęście, kierowca taksówki przechodzący obok zauważył sytuację i natychmiast podjął działania. Obecnie Policja intensywnie poszukuje sprawcy.

Policja potwierdziła informacje o incydencie przekazane przez lokalnych mieszkańców. Nadkomisarz Anna Gembala z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie podała więcej szczegółów na temat zdarzenia – „Kobieta była właśnie po wyjściu z tramwaju, kiedy spotkała nieznajomego mężczyznę. Mężczyzna ją zatrzymał i próbował zmusić do pójścia razem. Zaczęło dochodzić do szarpaniny, którą dostrzegł przechodzący taksówkarz. Gdy ten zareagował, sprawca podjął decyzje o ucieczce. Również lokalni mieszkańcy wyszli na pomoc, słysząc krzyki kobiety. To są na razie nasze pierwotne ustalenia. Zajmujemy się przesłuchiwaniem świadków i analizą nagrań z monitoringu, aby jak najszybciej odnaleźć tego mężczyznę. Posiadamy również rysopis podejrzanego. Apelujemy do wszystkich potencjalnych świadków, aby skontaktowali się z nami”.

Obawy wyrażają mieszkańcy, alarmując, że obszar ten jest niebezpieczny – przystanek i jego otoczenie są słabo oświetlone, latarnia przy przejściu dla pieszych nie działa, a ciemności panują wokół garaży i pobliskiego budynku. Oczekują na natychmiastową reakcję.