Nowy rozdział w przebudowie stargardzkiego Starego Miasta: kierowcy muszą dostosować się do zmian

Renowacja dróg w historycznej części Stargarda, znanym jako Stare Miasto, przechodzi do następnego etapu. Od 31 marca, kierowcy będą musieli dostosować się do nowych wzorów ruchu drogowego.
Główna arteria tego projektu to ulica Chrobrego, która przysparza najwięcej problemów kierowcom. Wkracza ona teraz w kluczowy etap swojej transformacji. Według raportów Urzędu Miejskiego w Stargardzie, już zakończono większość prac na tej ulicy, w tym ułożenie nowych kostek kamiennych na jezdni oraz budowę ścieżki pieszo-rowerowej obok Szkoły Podstawowej numer 5. Dodatkowo, ulica została wyposażona w nowoczesne słupy oświetleniowe z oszczędnymi oprawami LED.
Prace są również na ukończeniu na ulicach Szewskiej, Kuśnierzy i Włosienniczej. Remont jest także prowadzony na sąsiedniej ulicy Spichrzowej.
Zmiany w organizacji ruchu drogowego zaczynają obowiązywać od poniedziałku, 31 marca. Ulica Chrobrego będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z ulicą Skłodowskiej-Curie do skrzyżowania z ulicą Kasztelańską i Szewską. Miejscowe władze podkreślają, że alternatywnym szlakiem przejazdu jest fragment ulicy Chrobrego od skrzyżowania z ulicą Portową. Kierowców przekierowuje się także na ulicę Spichrzową, której remont jest w trakcie realizacji.
Miasto przypomina mieszkańcom, że prace remontowe nadal są prowadzone w różnych częściach Starego Miasta. Apeluje o zachowanie ostrożności i śledzenie tymczasowych znaków drogowych. Po ukończeniu prac, na stałe wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości. Na ulicach Szewskiej i Kuśnierzy na skrzyżowaniu z ulicą Chrobrego oraz na wyniesionych przejściach dla pieszych, zostaną zamontowane urządzenia spowalniające ruch.
Na koniec Urząd Mijski w Stargardzie zapewnia, że po zakończeniu tych prac, kolejny fragment Starego Miasta stanie się bardziej atrakcyjny, bezpieczny i komfortowy dla pieszych, rowerzystów i kierowców.
Projekt modernizacji kwartału Starego Miasta jest współfinansowany przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg kwotą 10,5 miliona złotych. Całkowity koszt inwestycji, razem z dodatkowymi pracami, wyniesie ponad 21 milionów złotych.