Bezpłatny pociąg dla rowerzystów w najbliższy weekend

Bezpłatny pociąg dla rowerzystów w najbliższy weekend

Z okazji pikniku na moście kolejowym Siekierki – Neurüdnitz rowerzyści będą mogli dojechać specjalnym Rowerowym Pociągiem Pomorza Zachodniego bez dodatkowych opłat. Muszą tylko spełnić jeden warunek.

Rowerzyści, którzy chcą wziąć udział w pikniku będą mogli dojechać przy pomocy rowerowego pociągu. Niektórzy rowerzyści będą mogli dojechać na miejsce nie płacąc za bilety. Rowerzyści muszą jedynie zrobić zdjęcie na jednej z tras rowerowych w województwie, a następnie umieścić je na swoim profilu na Facebooku. Kolejnym krokiem jest dodanie do postu użytkownika @pomzachodnie oraz wysłanie wiadomości z ilością potrzebnych biletów.

Darmowe bilety otrzyma pierwszych 100 rowerzystów.

Most kolejowy Siekierki – Neurüdnitz niegdyś był funkcjonującym mostem, po którym przejeżdżały transporty kolejowe. Obecnie jest wyłączony z użytku i stał się atrakcją turystyczną. Jest tu platforma widokowa, ścieżka rowerowo-piesza a także pulpity edukacyjne. Po wyremontowaniu mostu po stronie niemieckiej zostaną połączone ze sobą drogi rowerowe po obu stronach granicy.