Przebudowa dawnego liceum medycznego na Centrum Zdrowia Psychicznego

Przebudowa dawnego liceum medycznego na Centrum Zdrowia Psychicznego

W Szczecinku zrealizowana zostanie kolejna inwestycja, w ramach której tym razem powstanie Centrum Zdrowia Psychicznego. Wszystko odbędzie się w miejscu starego liceum medycznego przy ulicy Kościuszki w Szczecinku. Znany wszystkim mieszkańcom „medyk” zostanie już niedługo przebudowany. Wartość inwestycji szacuje się na prawie 5 mln zł.

Centrum Zdrowia Psychicznego w miejsce dawnego „medyka”

Inwestycja związana z przekształceniem starego liceum medycznego miała odbyć się już znacznie wcześniej. Niestety, ale wcześniejsze przetargi nie wyłoniły wykonawcy tej inwestycji. Tym razem jednak spółka HD Construction z siedzibą w Szczecinie podjęła się zlecenia i zobowiązała do wykonania całego projektu. Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę i rozbudowę obiektu, a także jego wyposażenie. Co ciekawe prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Końcowy termin wyznaczono na 20 grudnia 2021 roku.

Inwestycja, która jest potrzebna

Nie ma co ukrywać, że w Szczecinku potrzebne jest miejsce, do którego w końcu będzie mógł przenieść się stacjonarny oddział psychiatryczny. Od pewnego czasu oddział funkcjonuje na terenie dawnego ZOS Salus. Nawet pomimo tego, że właścicielka Salusa już nie prowadzi działalności, to oddział udało się utrzymać przy funkcjonowaniu. To wszystko za sprawą powiatowej spółki szpitalnej, której udało się przejąć psychiatrię za 2,5 mln zł w skali roku.

Obecnie na terenie starego „medyka” działa jeden z oddziałów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Na ten moment to właśnie tam wciąż prowadzi się egzaminy na prawo jazdy.