Śledztwo w sprawie wypadku w przedszkolu. Ucierpiały dwie dziewczynki

Śledztwo w sprawie wypadku w przedszkolu. Ucierpiały dwie dziewczynki

Szczecińska prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie wypadku, do którego doszło w jednym ze szczecińskich przedszkoli. Prokurator na razie ustala okoliczności wypadku i nikt nie usłyszał zarzutów.

Do wypadku doszło w przedszkolu nr 77 w Szczecinie 23.04.2021. 2 dziewczynki podczas zabawy skakanką zahaczyły o element wyposażenia placu zabaw. Skakanka zaplątała się, a dziewczynki poddusiły się. U jednej z nich doszło do zatrzymania się akcji serca. Opiekunki jednak szybko zareagowały i udzieliły pierwszej pomocy podopiecznej. Wezwały także karetkę i obie dziewczynki w stanie ciężkim trafiły do szpitala.

Opiekunkom grozi zarzut narażenia na niebezpieczeństwo przez osoby, na którym ciążył obowiązek opieki. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Prezydent miasta Szczecina zapowiedział drobiazgową kontrolę w tej sprawie. Ma ona na celu wyjaśnienie przyczyn nieszczęśliwego zdarzenia. Skontrolowane zostaną też inne przedszkola, w szczególności place zabaw i urządzenia znajdujące się na nich.