Nowy zawodnik Pogoni Piotr Parzyszek wierzy w pozytywny wynik w pucharowym spotkaniu Pogoń Szczecin – NK Osijek

Nowy zawodnik Pogoni Piotr Parzyszek wierzy w pozytywny wynik w pucharowym spotkaniu Pogoń Szczecin – NK Osijek

Lada moment zawodnicy Pogoni Szczecin rozpoczną zmagania w nowych rozgrywkach międzynarodowych, a więc Lidze Konferencji Europy. Pierwszym rywalem w eliminacjach pucharowych będzie zespół NK Osijek. Pozytywnie przed spotkaniem nastawiony jest nowy nabytek Pogoni, Piotr Parzyszek, który gra na pozycji napastnika.

Przede wszystkim utrzymać kadrę

Pod względem transferowym okres między sezonowy na pewno nie należał do drużyny ze Szczecina. Jednym z transferów był zawodnik pozyskany z Wisły Kraków Jean Carlos Silva. Kierownictwo klubu zaznaczało, że priorytetem dla drużyny jest przede wszystkim utrzymanie kadry z zeszłego sezonu. Sytuacja nieco zmieniła się, gdy Parma kupiła z Pogoni młodego gracza grającego na pozycji napastnika, a więc Adriana Benedyczyka. Z tego powodu do zespołu musiał zostać ściągnięty nowy zawodnik.

Nowy napastnik w Szczecinie

Transfer młodego Adriana Benedyczaka do włoskiej Parmy spowodował, że drużynie brakowało napastnika. Początkowo dosyć ociągano się z wykonaniem jakiegokolwiek ruchu transferowego, jednak w końcu postawiono na Piotra Parzyszka. To napastnik, który również zaliczył przygodę we Włoszech. W ostatnim sezonie miał okazję zagrać w drugoligowym zespole włoskim Frosinone Calcio. Napastnikowi w trakcie całego sezonu udało się zdobyć pięć bramek. Na pewno nie jest to imponujący wynik, ale gracz ma wiele zalet, które mogą przydać się szczecińskiemu zespołowi.

Napastnik zaznacza, że nie musiał opuszczać włoskiej drużyny. Jednak oferta od trzeciej drużyny zeszłego sezonu polskiej Ekstraklasy wydawała się od samego początku interesująca. Osoby, które doradzają Piotrowi stwierdziły, że może to być dobry ruch pod kątem finansowym, jak i kariery zawodowej.

Brak ryzyka ze strony Pogoni Szczecin

Piotr Parzyszek do tej pory regularnie strzelał bramki w zespołach, w których się pojawiał. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że również w Szczecinie uda mu się ustrzelić co najmniej kilka goli w trakcie sezonu. Napastnik zaznacza, że swój najlepszy okres ma dopiero przed sobą. Zawodnik mierzący aż 191 cm na pewno będzie bardzo niebezpieczny pod bramką rywali.

Na transferze zawodnika niemal nic nie ryzykuje zespół Pogoni. Otóż Piotr Parzyszek przybył do zespołu na zasadzie wypożyczenia. Jeśli zawodnik odnajdzie się w zespole portowców, to klub może wykupić go z włoskiego zespołu. O tym czy tak się stanie na pewno zadecyduje forma, którą będzie prezentował zawodnik podczas sezonu. Miejmy nadzieję, że napastnik jak najszybciej odnajdzie się w zespole i będzie realnym wzmocnieniem zespołu przed nadchodzącymi rozgrywkami.

Nowy napastnik Pogoni Szczecin pierwszą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności będzie miał już niedługo. W nadchodzącym czasie odbędzie się dwumecz eliminacji do Ligi Konferencji Europy, a rywalem drużyny ze Szczecina będzie chorwacki zespół NK Osijek.