Umowa dotycząca budowy obwodnicy Szczecinka podpisana

Umowa dotycząca budowy obwodnicy Szczecinka podpisana

Już niedługo rozpoczną się prace drogowe związane z budową 4-kilometrowego odcinka obwodnicy Szczecinka. Takie informacje dotarły do nas od rządzących. Umowa została już podpisana. Zapewne w niedalekim czasie ukaże się oficjalny projekt obwodnicy, a następnie rozpoczną się prace nad budową drogi.

Szczecinek doczeka się obwodnicy

Mieszkańcy Szczecinka z pewnością odetchną z ulgą. Od lat dyskutowano nad tym, aby wokół miasta wybudować dodatkową obwodnicę, która odciążyłaby miejskie drogi. W okresie letnim wzmożony ruch w mieście jest nad wyraz odczuwalny. Nic więc dziwnego, że w końcu musiało dojść do podjęcia konkretnych decyzji w tym temacie.

Planowo nowa obwodnica będzie zaczynać się od południa i ominie Szczecinek. Następnie zostanie połączona z obwodnicą S11, która przebiega m.in. w okolicach Miękowa. Tam powstanie specjalnie zaprojektowany nowy węzeł drogowy. Za inwestycję odpowiedzialna będzie firma Budimex. Całość prac związanych z realizacją projektu i budową obwodnicy określono na wysokość ponad 106 mln zł. Wykonawca w ramach inwestycji oprócz obwodnicy wybuduje również dwa ronda, przejścia dla zwierząt, a także nową konstrukcję wiaduktu nad liniami kolejowymi.

Budowa obwodnicy Szczecinka

Prace związane z inwestycją mają oficjalnie zakończyć się w 2025 roku. Wtedy kierowcy najpóźniej będą mogli zacząć przemieszczać się po obwodnicy Szczecinka. Warto dodać, że taka inwestycja miała zostać zrealizowana już kilka lat temu. Niestety, ale wtedy łącznik pomiędzy dwoma krajowymi drogami usunięto ze specjalnej listy drogowych inwestycji. Obecny projekt jest realizowany w ramach programu rządowego „100 obwodnic”. Miejmy nadzieję, że prace nad obwodnicą przebiegną sprawnie i obejdzie się bez zbędnych opóźnień.