Szczecin: Pobił księdza i złamał mu szczękę

Szczecin: Pobił księdza i złamał mu szczękę

Kilka dni temu doszło do brutalnego pobicia księdza, który sprawował pieczę nad jedną ze szczecińskich parafii. Z ustaleń policji wynika, że ksiądz stał się celem ataku nietrzeźwego mężczyzny, który próbował zdemolować krzyż przed kościołem. Gdy ksiądz próbował go powstrzymać, został mocno pobity i ze złamaną szczęką przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło 15 września na szczecińskich Pomorzanach w parafii pw. św. Józefa, którą na co dzień zarządza ksiądz Marcin. W pewnym momencie na placu kościelnym pojawił się mężczyzna pod wpływem alkoholu. 30-latek trzymał w ręku butelkę piwa i próbował dostać się do kościoła, na siłę dobijając się do frontowych drzwi. Udało mu się wejść jedynie do przedsionka, gdzie zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy i pluć na ściany.

Po nieudanej próbie wejścia do środka zdecydował się zniszczyć stojący przed kościołem drewniany krzyż. Całą sytuację widziała jedna z parafianek, która z miejsca pobiegła na plebanię, aby zawiadomić księdza. Gdy ksiądz zjawił się pod krzyżem, próbował podjąć z 30-latkiem rozsądną dyskusję. Jednak to tylko zwiększyło agresję u mężczyzny, który nagle rzucił się na księdza i zadał mu cios w twarz. Uderzenie spowodowało złamanie szczęki, a ksiądz został przewieziony do szpitala.

Policja nie miała większych problemów z identyfikacją sprawcy, ponieważ na terenie parafii był monitoring, który zarejestrował całe zdarzenie. Policjanci szybko zatrzymali sprawcę ataku i umieścili w areszcie, gdzie poczeka sobie na decyzję sądu.