W Barzkowicach odbył się „Piknik Rodzinny”

W Barzkowicach odbył się „Piknik Rodzinny”

W piątek odbył się „Piknik Rodzinny” w Barzkowicach, którego organizatorem był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie. Podczas imprezy można było zasmakować pysznej kuchni, wziąć udział w atrakcyjnych zabawach i konkursach, a także obejrzeć występy na żywo różnych wykonawców.

„Piknik Rodzinny” odbył się 10 września, startując we wczesnych godzinach popołudniowych. Na terenie festynu rozstawiono namioty Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pod którymi można było oddawać się różnym rozrywkom dla dzieci i dorosłych. Jeden z największych sukcesów przypadł stoiskom z polską kuchnią „Polska smakuje”, gdzie ustawiające się w kolejkach tłumy uczestników imprezy mogły delektować się wybornymi potrawami z regionu.

Podczas pikniku przeprowadzono także debatę na temat sytuacji polskiego rolnictwa „Europejski Zielony Ład 2050”, w której udział wzięli poseł na Sejm RP Michał Jach i przewodniczący NSZZ RI Solidarność Pomorza Zachodniego Edward Kosmala. Ponadto, w jednym z namiotów umieszczono stoisko Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, gdzie zainteresowani mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Dużą popularnością i rzęsistymi oklaskami cieszył się także zespół Koła Gospodyń Wiejskich z Domysłowa, który dał wspaniały występ na żywo i do tego zaprezentował przepiękne wyroby artystyczno-rzemieślnicze. Natomiast dzieci miały okazję do podziwiania wspaniałych animacji i brania udziału w angażujących konkursach.

„Piknik Rodzinny” odbył się pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i zgromadził setki osób nie tylko z Barzkowic, ale również okolicznych miejscowości.