Szczecin: Podpalili bezdomnego, bo nie dał im pieniędzy. Podejrzanym grozi poważna odsiadka

Szczecin: Podpalili bezdomnego, bo nie dał im pieniędzy. Podejrzanym grozi poważna odsiadka

W kwietniu 2021 roku szczecińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 30 lat, którzy podejrzani są o podpalenie osoby bezdomnej. Sprawcy natknęli się na bezdomnego na klatce schodowej i próbowali wymusić od niego pieniądze. Kiedy mężczyzna powiedział, że nic przy sobie nie ma, napastnicy oblali go łatwopalną substancją i podpalili.

Do okrutnego zdarzenia doszło w kwietniu zeszłego roku na klatce jednego z bloków mieszkalnych w Szczecinie. Rankiem dwóch mieszkańców Szczecina natknęło się na bezdomnego, który spał na klatce schodowej. Zażądali, aby ten oddał im swoje pieniądze. Jednak, kiedy oświadczył, że jego portfel jest pusty, agresorzy podpalili mężczyznę, oblewając go wcześniej łatwopalnym płynem.

Jak informuje prokurator Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, poszkodowany próbował ugasić ogień, który pożerał jego odzież, zbiegając w dół klatki schodowej. Po drodze pukał do mieszkań, prosząc o pomoc.

Na prośby zareagował jeden z mieszkańców, który zobaczył przed drzwiami mężczyznę z poparzoną twarzą i spalonym ubraniem. Natychmiast zadzwonił na numer alarmowy, powiadamiając odpowiednie służby.

Pokrzywdzony zmarł z powodu rozległych poparzeń ciała

Lekarze pogotowia ratunkowego przybyli na miejsce zdarzenia bardzo szybko, natychmiast zapewniając poszkodowanemu niezbędną opiekę medyczną. Mężczyzna w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala w Gryficach, gdzie znajduje się Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń. Okazało się, że oparzenia obejmują 90 procent jego ciała. Niestety, pomimo szybkiej reakcji ze strony lekarzy, pacjent zmarł z powodu rozległych oparzeń najwyższego stopnia.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie zakończyła już dochodzenie w tej sprawie. Podejrzanymi są dwaj mężczyźni w wieku 29 i 30 lat, na których Sąd Okręgowy w Szczecinie nałożył trzymiesięczny areszt. Napastnikom przedstawiono zarzut zabójstwa z wyjątkowym okrucieństwem, za co mogą trafić do więzienia na okres od 12 lat do dożywocia.

Może zainteresuje Cię także artykuł o bombie na strychu.