Jak inwestować w nieruchomości?

Jak inwestować w nieruchomości?

https://www.nieruchomosci.orange.pl/szczegoly_ogloszenia/1860/0/T02526

Inwestowanie w nieruchomości, takie jak domy, mieszkania lub grunty to bardzo dobry sposób na bezpieczne ulokowanie swojego kapitału, ale i jego pomnażanie. Rozwiązanie to przynosi spore korzyści, szczególnie w obecnym okresie, gdy stosunkowo niskie stopy procentowe nie przynoszą praktycznie żadnych zysków z lokat. Oczywiście do inwestycji w nieruchomości należy się właściwie przygotować. Trzeba bowiem dokładnie wiedzieć, w które warto zainwestować oraz określić grupę docelową, czyli kim będą nasi przyszli klienci. Nieruchomość można nabyć w celu jej późniejszej sprzedaży lub też osiągania zysków z najmu. Z jakich rozwiązań warto skorzystać? Na co zwrócić uwagę, by stać się dobrym inwestorem?

Sprzedaż nieruchomości z zyskiem

Sporą popularnością cieszy się obecnie flipping. Polega on na tym, iż inwestor kupuje interesującą go nieruchomość, a następnie po szybkim remoncie stara się sprzedać ją z jak największym zyskiem. Metoda zyskała wielu zwolenników, ponieważ daje możliwość osiągnięcia sporych przychodów w stosunkowo krótkim czasie. Należy mieć jednak na uwadze, że konkurencja na rynku staje się coraz większa. Ponadto to rozwiązanie raczej dla bardziej doświadczonych inwestorów, którzy mają odpowiednią wiedzę pozwalającą im wybrać właściwy obiekt. Można również skorzystać w tym zakresie z pomocy ekspertów – np. doradców zajmujących się ofertą nieruchomości Orange. Firma posiada bowiem w swoich zasobach wiele interesujących propozycji mieszkaniowych, lokali usługowych oraz gruntów. Specjaliści Orange doradzą swoim klientom najlepsze rozwiązania, umożliwiając tym samym korzystne lokowanie własnego kapitału i osiąganie wysokich przychodów z inwestycji. Doradcy wspierają inwestora na każdym etapie transakcji, wyjaśniając wszelkie wątpliwości oraz pomagając w rozwiązywaniu spornych kwestii. W rezultacie całość przebiega sprawnie i bezpiecznie.

Osiąganie zysków z najmu

Wielu inwestorów, wybierając konkretne nieruchomości, dokonuje ich zakupu z myślą o późniejszym wynajmie. To ciekawa alternatywa dla sprzedaży, ponieważ daje możliwość osiągania długoterminowego zysku. Najważniejszą kwestią jest w tym przypadku znalezienie lokatora na mieszkanie lub dom oraz właściwe zabezpieczenie się odpowiednimi zapisami w umowie wynajmu.

Spotkać można się z różnymi rodzajami wynajmu. Może być to na przykład:

  • wynajem krótkoterminowy,
  • wynajem długoterminowy,
  • wynajem dużych powierzchni.

Wynajem krótkoterminowy cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie w miejscowościach turystycznych. Pomimo tego wybór jest dość spory. Na taki cel przeznaczone są lokale zarówno w niewielkich, nadmorskich lub górskich miejscowościach, jak i cieszącymi się zainteresowaniem turystów większych miastach, jak na przykład Kraków. Zyski z tytułu tego rodzaju wynajmu są dość trudne do oszacowania, ponieważ zależą od wielu czynników, a konkurencja na rynku jest dość wysoka.

Zdecydowanie popularniejszym rozwiązaniem okazuje się być wynajem długoterminowy. Ten rodzaj wynajmu chętniej wybierają początkujący inwestorzy. Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem są lokale w większych aglomeracjach. To właśnie takie miasta oferują inwestorom większą liczbę potencjalnych klientów.

Największe doświadczenie jest potrzebne przy chęci wynajmu dużych powierzchni. Oferują jednak wiele możliwości. Spore powierzchnie mieszkalne lub biurowe, mogą być podzielone na mniejsze części, co pozwala czerpać zyski z różnych form wynajmu. Na rynku rośnie również zapotrzebowanie na niewielkie powierzchnie biurowe, które mogą być wykorzystywane na przykład przez freelancerów.

Fachowa pomoc specjalistów

Ciekawą propozycją dla osób poszukujących rozmaitych form inwestowania w lokale o różnym przeznaczeniu może być oferta Orange. Firma posiada wiele atrakcyjnych nieruchomości, które niegdyś służyły działalności telekomunikacyjnej, a dziś czekają, aż ktoś da im szansę na drugie życie. Dzięki wsparciu doradców Orange, nawet osoba o niewielkim doświadczeniu w branży mieszkaniowej będzie mogła znaleźć dla siebie lokal, który spełni wszelkie założenia dobrej inwestycji. Warto zainteresować się taką właśnie formą lokowania swojego kapitału, ponieważ pozwala ona na bezpieczne pomnażanie własnych oszczędności.