Podjuchy: Spłonęła zabytkowa willa z XIX wieku. Opuszczony od dawna budynek doświadczył ogromnych zniszczeń

Podjuchy: Spłonęła zabytkowa willa z XIX wieku. Opuszczony od dawna budynek doświadczył ogromnych zniszczeń

Wczoraj wieczorem strażacy pojawili się w szczecińskiej dzielnicy Podjuchy, gdzie wybuchł pożar w opuszczonej willi z XIX wieku. Budynek od dawna był pustostanem, który w najbliższej przyszłości miał być wystawiony na sprzedaż. Niemniej jednak obecnie przyszłość willi stoi pod wielkim znakiem zapytania, ponieważ budynek doznał ogromnych zniszczeń.

Dnia 13 czerwca około godziny 19:00 przy ulicy Niklowej w dzielnicy Podjuchy w Szczecinie zapaliła się opuszczona willa, która ozdabiała okolicę od XIX stulecia. Dyżurny oddelegował do akcji siedem zastępów straży pożarnej i funkcjonariuszy policji. Na miejscu pojawili się również przedstawiciele Straży Ochrony Kolei, ponieważ willa mieści się w pobliżu traktu kolejowego.

W pożarze nie ucierpiała żadna osoba

Jak relacjonuje mł. asp. Przemysław Majer, rzecznik prasowy Straży Pożarnej w Szczecinie, akcja gaśnicza zakończyła się po godzinie 21:00, a następnie trwało dogaszanie pogorzeliska i przewietrzanie pomieszczeń. Na szczęście z powodu pożaru nikt nie ucierpiał, ponieważ budynek od lat był pustostanem.

kolei sama willa została bardzo mocno zniszczona i jak na tę chwilę jeszcze nie wiadomo, czy będzie wymagana całkowita rozbiórka obiektu. Obecnie trwają oględziny miejsca zdarzenia, a strażacy wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru.

Możesz też przeczytać o pożarze, jaki wybuchł podczas meczu hokejowego.