Pivny Szczecin – zwiedzaj i degustuj

Pivny Szczecin – zwiedzaj i degustuj

Chcesz poznać ciekawostki na temat Szczecina? Weź udział w spacerze „Pivny Szczecin – zwiedzaj i degustuj”.

 

Aktualnie trwają zapisy na wyjątkowe spacery po Szczecinie. Wydarzenie jest promowane pod hasłem „Pivny Szczecin – zwiedzaj i degustuj”. W wydarzeniu mogą wziąć udział nie tylko turyści, ale również mieszkańcy naszej miejscowości. Z pewnością nie każdy z mieszkańców Szczecina orientuje się w ciekawostkach dotyczących naszego miasta.

Podczas spaceru będzie można poznać wiele historyjek na temat dziejów i zabytków Grodu Gryfona, etymologii słowa piwo i piwnica, powodu buntu piwnego w Szczecinie, wpływu piwa na ludzkie życie i wielu innych. Ponadto opowiedziane zostaną legendy związane z naszym miastem.

Poza tym w ramach spaceru goście będą mogli liczyć na dwa zestawy degustacyjne oraz pamiątkę w postaci szklanki. Spacer zostanie zrealizowany z przewodnikiem. Cena spaceru to 79 złotych. Wydarzenie zostanie zrealizowane w dniu 9 marca 2023 roku.