Łagodniejszy wyrok dla zabójczyni dziecka

Łagodniejszy wyrok dla zabójczyni dziecka

O tej sprawie mówiła cała Polska! Dwa lata temu w marcu 2021 doszło do tragicznego zdarzenia, w którym matka zabiła własne dziecko. Sprawczynią zdarzenia była Patrycja C., pochodząca z powiatu polickiego z województwa zachodniopomorskiego. Kobieta udusiła synka, który miał pięć miesięcy. Jak wiadomo początkowo groziło jej dożywocie, jednak ostatecznie dostała łagodniejszą karę. Nieprawomocny wyrok został wydany przez Sąd Okręgowy w Szczecinie.

Kobieta dokonała czynu przy użyciu pieluszki. Początkowo u chłopca pojawiło się zapalenie płuc. Matka zamiast podjęcia próby uratowania dziecka, postanowiła dobić własne dziecko. Według publikowanych informacji uduszenie nastąpiło poprzez włożenie dziecku tetrowej pieluchy do ust i dociśnięcie głowy do poduszki.

Kobieta przyznała się do winy. W sprawie złożyła także wyjaśniania. Pracujący nad sprawą psychiatrzy i psycholodzy orzekli, że kobieta „miała znacznie ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem”. Uwzględniając powyższy fakt, sąd postanowił złagodzić wyrok.