Iluminacje Szczecin: Świetlne spektakle i bajkowe postacie ożywiają miasto!

Iluminacje Szczecin: Świetlne spektakle i bajkowe postacie ożywiają miasto!

Na elewacji pałacu o barwie szpinaku pojawią się krokusy tworzące niepowtarzalne kompozycje świetlne, urzekające instalacje artystyczne rozbłysną w sercu miasta, plac Lotników przeistoczy się w fantastyczną przestrzeń zabaw wypełnioną postaciami z baśni, a wszystkie drogi tego wieczoru zbiegną się w kierunku Parku Żeromskiego. Właśnie tam pulsuje serce nocnego Święta Światła – Iluminacji Szczecin. „Będzie to miejsce, gdzie magia stanie się rzeczywistością podczas piątej edycji tego wydarzenia” – zapewnia Celina Wołosz.

Już po raz piąty mamy okazję doświadczyć magicznego blasku Iluminacji Szczecin. Tę niezwykłą manifestację światła zaplanowano na 14 sierpnia. Tej nocy wszystkie ścieżki prowadzić będą do Parku Żeromskiego, gdzie na zwiedzających czekać będzie cały światłoartystyczny park z dziesięcioma instalacjami. Oprócz tego odwiedzający będą mogli zanurzyć się w atmosferę ukrytej pomiędzy drzewami „Strefy Disco” z jej zielonym parkietem, a także odetchnąć w „Strefie Chillout”, gdzie na odwiedzających czekają leżaki i stoiska z piwem.

Park Żeromskiego stanie się najważniejszym miejscem tegorocznej edycji Iluminacji Szczecin, ale to nie jedyna atrakcja tej nocy. Przechodząc Allee Fontann będzie można podziwiać pływające magnolie i lampiony z intencjami, które powstały podczas letnich warsztatów i półkolonii. Plac Lotników również przejdzie metamorfozę, zamieniając się w świetlny plac zabaw pełen baśniowych bohaterów.

Iluminacje Szczecin to również oryginalne instalacje stworzone przez miejscowych twórców, projektantów świateł oraz artystów wizualnych. Ich prace nawiązują do historii i tożsamości Szczecina.

Na fasadzie pałacu pokrytej kolorem szpinaku będą prezentowane instalacje inspirowane lokalną florą Szczecina. Podczas projekcji na dwóch skrzydłach budynku prezentowane będą motywy roślinne znajome mieszkańcom miasta – magnolie, krokusy i ozdobny czosnek. Za tym unikalnym projektem stoi firma Multidekor – lider dekoracji świetlnych na polskim rynku.