Potencjalne 58 mieszkań komunalnych dostępnych na wynajem w zamian za remont

Potencjalne 58 mieszkań komunalnych dostępnych na wynajem w zamian za remont

Obecnie miasto oferuje 58 mieszkań komunalnych do wynajęcia pod warunkiem przeprowadzenia remontu. Metraż tych lokali waha się od 23 m kw. do imponujących 120 m kw. Większość z nich nie posiada jednak łazienki, którą nowi mieszkańcy muszą zaaranżować według własnego uznania.

Miasto aktualnie posiada w swojej ofercie stałej 34 lokale mieszkalne i dodatkowo 24 w ramach oferty czasowej. Aby zapoznać się z pełnym katalogiem dostępnych nieruchomości, warto odwiedzić stronę internetową „Mieszkania od miasta”. Ta specjalistyczna strona została stworzona z myślą o prezentacji oferty mieszkaniowej miasta. W ciągu zaledwie trzech miesięcy działalności strona ta odnotowała prawie 390 tys. odwiedzin.

Potencjalni najemcy mogą na stronie zapoznać się ze szczegółami poszczególnych lokali, obejrzeć ich zdjęcia i nawet złożyć wniosek online na wybrany lokal. Formularz zamieszczony na stronie każdego mieszkania stanowi elektroniczną alternatywę dla tradycyjnego wniosku papierowego. Po wypełnieniu formularza, osoba zainteresowana wynajmem może pobrać gotowy dokument do pliku pdf i następnie autoryzować go przy użyciu profilu zaufanego, podpisać go elektronicznie lub wydrukować, podpisać i zeskanować do formatu pdf.

Wypełniony i podpisany dokument można następnie przesłać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie wybranego mieszkania do Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych. Po przesłaniu dokumentu, pracownik ZBiLK-u skontaktuje się z zainteresowaną osobą w celu finalizacji procesu najmu.

Od początku bieżącego roku prawie 200 rodzin skorzystało już z oferty wynajmu „Mieszkań w zamian za remont”. To pokazuje, jak popularne jest to rozwiązanie wśród poszukujących miejsca do zamieszkania.