Literacki relaks w Szczecińskiej Bibliotece ProMedia

Literacki relaks w Szczecińskiej Bibliotece ProMedia

Miejska Biblioteka Publiczna ProMedia, zlokalizowana przy ulicy Wojska Polskiego 2, w Szczecinie, stanie się miejscem gdzie czytelnicy będą mieli okazję zanurzyć się w atmosferę spokoju i relaksu. Wszystko to w ramach Narodowego Czytania, które odbędzie się 9 września. Zakątek pełen ciszy i spokoju stworzony na to wydarzenie zapewni nie tylko ciche miejsce do czytania, ale także dźwięki natury – szum wiatru i odgłosy lasu, tworząc wyjątkowy nastrój dla lektury „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Narodowe Czytanie potrwa od godziny 12:00 do 15:00. Planowe jest również spotkanie z Olgą Dąbkiewicz i Moniką Lesner, które o godzinie 15:00 przeprowadzą nas przez historię bohaterek powieści Orzeszkowej. Na gości będą czekać prelekcje tematyczne oraz pokaz strojów z epoki.

W trakcie tego literackiego święta będzie można także skorzystać z sesji fotograficznej prowadzonej przez Innę Kapturevską, gdzie za pomocą rekwizytów z epoki stworzymy niepowtarzalne pamiątki. Dostęp do wszystkich atrakcji jest bezpłatny.

Biblioteka współpracuje przy tym wydarzeniu z Fundacją „Pełnia Wyrazu”. Urody całemu miejscu doda Agnieszka Goch, która specjalnie na tę okazję przygotuje aranżacje kwiatowe.

Narodowe Czytanie to już tradycja, której początki sięgają roku 2012 i pierwszej wspólnej lektury „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytano dzieła Aleksandra Fredry i Trylogię Henryka Sienkiewicza. Akcja gromadzi co roku osoby prywatne oraz instytucje publiczne nie tylko z kraju, ale także z zagranicy.