Pożegnanie z paniką: Naprawa rurociągu gazowego wymusiła ewakuację w centrum handlowym "Turzyn"

Pożegnanie z paniką: Naprawa rurociągu gazowego wymusiła ewakuację w centrum handlowym "Turzyn"

W minioną sobotę, po godzinie 9 rano, sceny zamieszania zapanowały w centrum handlowym „Turzyn”, położonym przy Alei Bohaterów Warszawy w Szczecinie. Z powodu niespodziewanej awarii – rozszczelnienia średniego ciśnienia rurociągu gazowego – konieczna okazała się ewakuacja blisko 400 osób.

Informację o incydencie przekazała Polsat News rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, komisarz Anna Gembala. Sytuację zgłoszono straży pożarnej przez pogotowie gazowe, które zostało wezwane na miejsce zdarzenia.

Starszy kapitan Franciszek Goliński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, potwierdził Interii, że dla bezpieczeństwa wszystkich osób znajdujących się w pobliskim budynku, podjęto decyzję o przeprowadzeniu ewakuacji. Dotyczyło to zarówno klientów, jak i pracowników centrum handlowego „Turzyn”.

Tymczasem, tuż po godzinie 12, nadeszły dobre wiadomości – usunięto usterkę i naprawiono rurociąg. Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, młodszy brygadier Tomasz Kubiak, przekazał PAP informacje o powrocie strażaków do swoich jednostek i przywróceniu normalnej sytuacji. Ruch pieszy i kołowy został również przywrócony.