Zawitaliśmy na 44. edycję PKO Półmaratonu Szczecin

Zawitaliśmy na 44. edycję PKO Półmaratonu Szczecin

W piękny poranek 27 sierpnia, dokładnie o godzinie 9:00, uroczyście rozpoczęła się 44. edycja PKO Półmaratonu. To już ponad cztery dekady, kiedy na linii startowej przy Jasnych Błoniach w Szczecinie setki biegaczy gromadzą się, aby wspólnie zmierzyć się z wymagającym dystansem 21 kilometrów.

Tego dnia, na szczecińskich Jasnych Błoniach, o godzinie 9:00 zawodnicy stanęli na starcie do 44. PKO Półmaratonu Szczecin. Wyzwanie stało przed nimi duże – pokonać trudną i długą trasę liczącą aż 21 kilometrów:

„Droga zawodników rozpoczyna się na Jasnych Błoniach, a potem prowadzi w stronę serca miasta, ku malowniczym Wałom Chrobrego. Tam biegacze mają szansę zaznać uroków panoramy Szczecina i widoku na Odrę” – mówili przed startem organizatorzy maratonu.

Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, został przygotowany krótszy dystans – 10 kilometrowy bieg. Jak można było zauważyć na naszych zdjęciach, nie brakowało również gorących kibiców:

„Podczas oceny biegów brane pod uwagę jest także wsparcie kibiców. Wielu zastanawia się, jak to możliwe, że w Berlinie całą trasę wypełniają dopingujący biegaczy kibice. U nas coraz więcej osób chce wspierać zawodników z boku trasy, ale ciągle pragniemy jeszcze więcej takiej energii od publiczności, bo to naprawdę motywuje do walki” – wyznał Marcin Paprocki, jedna z twarzy organizujących wydarzenie.