Piknik lotniczy Fly Day w Dąbiu – spektakl dla miłośników nieba

Piknik lotniczy Fly Day w Dąbiu – spektakl dla miłośników nieba

2 września, już tej soboty, na szczecińskim lotnisku w Dąbiu, Aeroklub Szczeciński oraz Rada Osiedla Dąbie zapraszają na piknik lotniczy Fly Day. Impreza obfitować będzie w różnorodne atrakcje lotnicze, takie jak możliwość przelecenia się dwupłatowcem, szybowcem, motolotnią czy paralotnią. Obejrzenie pokazów spadochronowych czy prezentacji profesjonalnych sprzętów lotniczych to tylko nieliczne z przygotowanych atrakcji.

W ramach wydarzenia, które odbywać się będzie przy ulicy Przestrzennej, zorganizowany zostanie także dzień otwarty aeroklubu. Odwiedzający będą mieli wyjątkową okazję wejść do hangarów i przyjrzeć się z bliska samolotom, motolotniom, śmigłowcom, szybowcom i spadochronom. Będzie można również zapoznać się z historią aeroklubu dzięki specjalnej wystawie.

Harmonogram pikniku przewiduje wiele emocjonujących atrakcji. O godzinie 13:00 odbędą się skoki spadochronowe, a przez cały dzień dostępne będą loty różnymi maszynami, w tym słynnym jednosilnikowym dwupłatowcem An-2, popularnie nazywanym „Antkiem”.

Na terenie lotniska czekać będzie także strefa familijna z wieloma atrakcjami. Wśród nich znajdą się darmowe zamki dmuchane, kiełbaski, wata cukrowa i popcorn. Zorganizowane zostaną również warsztaty i animacje dla dzieci, pokazy artystyczne oraz konkursy z nagrodami w postaci bezpłatnych biletów na lot dwupłatowcem.

Piknik Fly Day potrwa od 11:00 do 19:00. Z dmuchanych zamków dzieci będą mogły korzystać od 11:00 do 17:00. Na piknik można dotrzeć autem parkując na Park&Ride przy ulicy Hangarowej lub tramwajem linii 2, 7, 8 z przystankiem Hangarowa na żądanie.