Intensywny weekend szczecińskiej drogówki: zatrzymanie pijanych kierowców i piratów drogowych

Intensywny weekend szczecińskiej drogówki: zatrzymanie pijanych kierowców i piratów drogowych

Podczas minionego weekendu w Szczecinie, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji mieli pełne ręce roboty. Zatrzymali aż 22 kierowców, którzy usiłowali prowadzić pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Wśród skontrolowanych przez nich 5 tysięcy kierujących, tyle właśnie osób nie zdawało sobie sprawy z zagrożenia, jakie stanowią dla siebie i innych uczestników ruchu.

Niestety, to nie koniec złamania przepisów ruchu drogowego przez kierowców. Policjanci zatrzymali też ponad 250 osób, które przekroczyły dozwoloną prędkość. Sześciu z tych kierowców zostało pozbawionych prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Najbardziej brawurowym z nich był rekordzista, który pędził z prędkością 147 km/h pomimo obowiązującego na danym odcinku ograniczenia do 70 km/h.

Funkcjonariusze szczególnie monitorowali sytuację na skrzyżowaniu ul. Sczanieckiej i Emilii Plater, gdzie wcześniej miało miejsce tragiczne w skutkach zdarzenie drogowe. W miniony weekend na tym właśnie odcinku drogi policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy jechali z prędkością odpowiednio 117 i 105 km/h.

Wśród ujawnionych wykroczeń znalazły się także przypadki prowadzenia pojazdów bez wymaganych uprawnień. Siedmiu kierowców nie miało prawa jazdy, a jeden mimo sądowego zakazu, usiłował prowadzić samochód. Policjanci zatrzymali również trzech poszukiwanych przestępców, którzy próbowali ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości.