Zachodniopomorskie na czele inwestycji samorządowych

Zachodniopomorskie na czele inwestycji samorządowych

Po serii zaciętych zmagań, województwo zachodniopomorskie objęło prowadzenie w zestawieniu inwestycji samorządu terytorialnego, jak donosi „Wspólnota”. W ten sposób Zachodniopomorskie zepchnęło z tronu dotychczasowego lidera – Podlasie.

Zgodnie z informacją podaną przez „Wspólnotę”, władze województwa zachodniopomorskiego przystąpiły do realizacji imponującej liczby inwestycji, zwłaszcza dotyczących infrastruktury. W roku 2022 koszty związane z wykonywaniem zadań drogowych i rowerowych przekroczyły 320 milionów złotych. Jednym z kluczowych przedsięwzięć była ekspansja drogi wojewódzkiej numer 111 na odcinku od Stepnicy do Recławia (ponad 23 kilometrów), która przebiega wzdłuż Zalewu Szczecińskiego i stanowi alternatywę dla drogi S3 prowadzącej nad morze. Ulepszenie DW111 to świetna wiadomość dla lokalnych mieszkańców oraz turystów odwiedzających Pomorze Zachodnie. Koszt tego projektu wyniósł 147 milionów złotych, z czego część pokryto dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Magazyn „Wspólnota” podkreśla również rozbudowę ścieżek rowerowych i zakup nowego taboru kolejowego. Zdaniem publikacji, Zachodnie Pomorze dysponuje najnowocześniejszą flotą pociągów do obsługi połączeń regionalnych (ponad 70 pojazdów). Dodatkowo, w ubiegłym roku ukończono kontrakt na zakup 12 pojazdów hybrydowych.

Redakcja „Wspólnoty” zauważyła także, że istotnym elementem rozwoju regionu była modernizacja Teatru Polskiego.