Festyn rodzinny i działania charytatywne studentów oznajmiają 23. Dzień Papieski w Szczecinie

Festyn rodzinny i działania charytatywne studentów oznajmiają 23. Dzień Papieski w Szczecinie

W nadchodzącą niedzielę, 23. Dzień Papieski wypełnią szczecińskie parafie różnymi wydarzeniami. Festyn rodzinny zorganizowany przez parafię św. Jana Bosko na ulicy Witkiewicza to jedno z nich. Ponadto, studenci będą prowadzić kwesty w różnych kościołach miasta. Tegoroczne wydarzenia pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia” mają na celu oddanie czci papieżowi i zebranie funduszy na cele charytatywne.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, skupiająca stypendystów papieskich, przygotowała wiele atrakcji dla mieszkańców Szczecina. Ci młodzi ludzie są regularnie zaangażowani w różne formy wolontariatu, a teraz liczą na hojność społeczności, aby sprostać swoim aspiracjom i marzeniom.

Darek, student prawa i jeden z aktywnych wolontariuszy, mówi: „Będziemy obecni w kilku kościołach Szczecina od godziny 8:00 w niedzielę. Można nas spotkać w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, u Dominikanów przy Pleciudze, w Bazylice św. Jana Chrzciciela, w kościele parafialnym parafii Świętej Rodziny i w parafii Świętego Jana Bosko”.

Sara, kolejna wolontariuszka, ciepło zaprasza do udziału w festynie rodzinnym w parafii salezjanów: „Serdecznie zachęcamy rodziny z dziećmi do odwiedzenia parafii św. Jana Bosko. Przygotowaliśmy dla nich loteriadę i watę cukrową”. Festyn rozpocznie się o godzinie 10:30 na ulicy Witkiewicza.