Zakup nowego systemu kontroli opłat za parkowanie przez Spółkę NiOL

Zakup nowego systemu kontroli opłat za parkowanie przez Spółkę NiOL

Spółka NiOL, z dumą ogłasza swoją najnowszą inwestycję. Dokonano zakupu drugiego systemu o nazwie CityScanner, którego głównym zadaniem jest kontrola opłat za strefy płatnego parkowania. Dzięki temu systemowi, liczba przypadków nieuiszczania opłat za postój ma szansę znacząco się zmniejszyć.

Pierwszy pojazd marki volkswagen up!, który był wyposażony w ten system i rozpoczął swoją działalność rok temu, doczekał się swojego bliźniaka. Od niedawna po ulicach Szczecina porusza się kolejny identyczny samochód, również wyposażony w technologię City Scanner. Jest to doskonała wiadomość dla miasta i jego mieszkańców, ponieważ poprawia efektywność kontroli opłat za parkowanie.

Na dachu tego pojazdu znajdują się specjalne kamery, które mają za zadanie skanować numery rejestracyjne zaparkowanych samochodów. Zeskanowane informacje są następnie przesyłane do bazy danych, gdzie przechowywane są informacje o pojazdach, które posiadają uprawnienia do parkowania w danej strefie. Uprawnienia te obejmują wniesioną opłatę, wykupiony abonament lub ryczałt. System automatycznie sprawdza, czy skanowane pojazdy mają uregulowane opłaty za postój.

W celu uniknięcia sytuacji, w której kierowca, który dopiero co zaparkował i jest w drodze do parkomatu, zostanie obciążony dodatkową opłatą, kontrola przeprowadzana jest dwukrotnie w krótkim odstępie czasu. Kierowcy, u których stwierdzono nieuregulowanie opłaty, otrzymują korespondencję z informacją o nieopłaconym postoju.

System e-kontroli biorący pod lupę całe 57 tys. samochodów we wrześniu, okazał się być niezastąpionym narzędziem. Z tej liczby aż 6%, czyli 3400 kierowców, zaparkowało bez opłat. Dzięki systemowi CityScanner, tacy kierowcy są szybko identyfikowani i przypominane im jest o konieczności opłacenia parkingu.