Mieszkańcy Szczecina mogą adoptować kwiaty z miejskich rabatek

Mieszkańcy Szczecina mogą adoptować kwiaty z miejskich rabatek

Niezwykła okazja czeka na mieszkańców Szczecina, którzy chcą urozmaicić swoje ogródki. Kwiaty, które dotąd pięknie ozdabiały miejskie rabatki wokół pomnika Czynu Polaków, nie zostaną wyrzucone na śmietnik. Zamiast tego, można je zabrać do domu i cieszyć się nimi przez kolejne sezony.

Zakład Usług Komunalnych podjął decyzję o przekazaniu tych roślin mieszkańcom miasta. To oznacza, że kwiaty, które zdobiły miejskie tereny zielone przed nadchodzącą zimą, będą dostępne do adopcji już w najbliższą środę – i to całkowicie bezpłatnie.

Na chętnych czekają rośliny takie jak Gaura Lindheimeri Cool Breeze, Verbena Bonariensis violet, Lobularia Easy Breezy white oraz Lobularia Easy Breezy purple. Po odpowiednim przesadzeniu i zabezpieczeniu przed mrozem, te kwiaty mają duże szanse na przetrwanie zimy.

Aby zapewnić roślinom najlepsze warunki do rozwoju, po przesadzeniu należy je przyciąć na wysokość około 30 centymetrów, obficie podlać, a po pierwszych przymrozkach obsypać warstwą suchych liści.

Osoby zainteresowane adopcją roślin będą mogły je odebrać w środę 18 października, od rana aż do późnych godzin wieczornych. Rabatki zostaną odpowiednio przygotowane tak, aby każdy mógł samodzielnie wyjąć z ziemi wybrane sadzonki. Nie zapomnijcie o workach lub pojemnikach na rośliny!