Komunikat: Szczeciński magistrat wydłuża godziny otwarcia dla usług wyborczych

Komunikat: Szczeciński magistrat wydłuża godziny otwarcia dla usług wyborczych

W nadchodzącą środę, 11 października, urząd miasta w Szczecinie będzie służył mieszkańcom na dłużej, oferując dodatkowe usługi związane z nadchodzącymi wyborami. Możliwość składania wniosków o zmianę lokalizacji miejsca do głosowania będzie dostępna aż do godziny 18.00.

Od godziny 15.30 do 18.00 urzędnicy będą służyć pomocą tylko i wyłącznie w sprawach dotyczących wyborów. W centralnej siedzibie urzędu miasta, znajdującej się przy placu Armii Krajowej, uruchomionych zostanie siedem dodatkowych punktów obsługi, natomiast w oddziale na prawobrzeżu – trzy.

Dariusz Sadowski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Szczecinie, poinformował, że przy tych stanowiskach mieszkańcy będą mogli m.in. otrzymać zaświadczenie potwierdzające ich prawo do głosowania czy sprawdzić do których lokali wyborczych powinni udać się na dzień wyborów.

Sadowski przypomniał jednocześnie, że wszystkie te formalności można dopełnić tylko do 12 października. Z doświadczenia wiadomo, że największy napływ zainteresowanych usługami wyborczymi notowany jest na ostatnią chwilę przed terminem.

Według danych Urzędu Miasta, do tej pory w Szczecinie wydano już blisko 4,5 tysiąca zaświadczeń o prawie do głosowania. Dodatkowo, do spisu uprawnionych do głosowania zapisało się ponad 10 tysięcy osób, co stanowi wzrost o prawie 100% w porównaniu z ostatnimi wyborami parlamentarnymi.

Aby umożliwić jak najszerszy udział mieszkańców w wyborach parlamentarnych, 15 października komunikacja miejska w Szczecinie będzie dostępna bezpłatnie. To inicjatywa prezydenta miasta, która zdobyła poparcie zarówno radnych z koalicji rządzącej, jak i radnych PiS z opozycji.

Oprócz tego, osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie, który zapewni im transport do komisji wyborczych. Warunkiem skorzystania z tej usługi jest posiadanie ważnego orzeczenia o niepełnosprawności.