Uratowany z rzeki – szybka interwencja szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Uratowany z rzeki – szybka interwencja szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Nieco po godzinie siódmej rano, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Szczecinie zostało powiadomione o sytuacji zaistniałej na moście Gryfitów, gdzie pewien mężczyzna rzucił się do wody. Szybko podjęta reakcja służb ratunkowych umożliwiła jego ocalenie.

Szczegółowo, bosman dyżurny szczecińskiej jednostki Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego otrzymał zgłoszenie od Centrum Powiadamiania Ratunkowego o godzinie 07:05. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do rzeki z Mostu Gryfitów. Bezpośrednio po otrzymaniu informacji, jednostkę skierowano do miejsca zdarzenia. Informacja o incydencie dotarła również do ekipy odpowiedzialnej za zabezpieczenie prac przy budowie mostu kolejowego na Regalicy.

Prezes szczecińskiego WOPR, Jacek Kleczaj, potwierdził, że mężczyzna został wyłowiony z wody o godzinie 7:09. Działania ratowników skupiły się na termicznym zabezpieczeniu poszkodowanego.

Po udzieleniu pomocy, ratownicy przekazali mężczyznę służbom ratunkowym na nabrzeżu Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Stan zdrowia mężczyzny został oceniony jako dobry.