Piwo króluje na szczecińskiej Alei Kwiatowej podczas piątej edycji Oktoberfest

Piwo króluje na szczecińskiej Alei Kwiatowej podczas piątej edycji Oktoberfest

Na horyzoncie widnieje piąta odsłona Oktoberfest Szczecin, który będzie zdominowany przez miłośników złotego trunku. Wydarzenie to potrwa od piątku do niedzieli, przemieniając w tym czasie Aleję Kwiatową w szczecińską stolicę piwa. Kierowcy powinni być przygotowani na zmiany w układzie drogowym związane z tym wydarzeniem.

Dla uczestników festiwalu przygotowano 20 stoisk, w tym 17 różnych browarów, hurtownię oraz dwa stoiska oferujące inne alkohole. Do degustacji będą dostępne piwa rzemieślnicze, o różnej sile, warzone od łagodnych po mocne, jak również bezalkoholowe. Wszystkie napoje będą przygotowane za pomocą różnych typów słodów i starannie leżakowane. Nie zabraknie również apetycznej kuchni i przekąsek idealnych do piwa.

Oktoberfest w Szczecinie stanowi świetną okazję do zgłębienia tajników procesu warzenia piwa, nawiązania rozmów z doświadczonymi piwowarami oraz poznania ciekawostek dotyczących piwnej historii Szczecina podczas spacerów z przewodnikiem. Przede wszystkim jednak, będzie to czas na spotkania i rozmowy ze znajomymi w niepowtarzalnej scenerii. Na scenie odbędą się prelekcje dotyczące piwa jako złotego trunku oraz zawodu piwowara jako przyjemnego hobby.

W trosce o doskonałą atmosferę, organizatorzy zapewnią muzyczną oprawę wydarzenia. Na scenie zagoszczą szczecińskie zespoły muzyczne oraz DJ-e. W piątek pojaw się formacja Queen Anne’s Revenge, która wykonuje muzykę morską i celtycką. W sobotę zaś, wieczór rozpocznie Something On The Wall, szczeciński zespół grunge’owy, który z pasją oddaje hołd brzmieniom lat 90. Dla idealnego zakończenia dnia, swoje show zaprezentuje komik Zbychu Grabowski – twórca memów i komentator internetowy, który potrafi rozbawić publiczność do łez. Jego stand-upy docierają do finałów Polskiego Festiwalu Stand-upu. DJ sety podczas festiwalu zapewni kolektyw The Deep In My Soul.

Impreza odbędzie się w dniach od 6 do 8 października. To niepowtarzalna okazja dla miłośników złotego trunku.