Prace drogowe na Placu Zwycięstwa w Szczecinie z utrudnieniami

Prace drogowe na Placu Zwycięstwa w Szczecinie z utrudnieniami

Wymiana nawierzchni na Placu Zwycięstwa w Szczecinie, wykonana przez drogowców, napotkała na przeszkody. Początkowo prace zakłóciła niekorzystna aura, a teraz doszło do awarii sprzętu. Kierowcy powinni spodziewać się kłopotów na drodze w ten piątek.

Plan zakładał prowadzenie prac polegających na układaniu mas bitumicznych na Placu Zwycięstwa wyłącznie w godzinach wieczornych i nocnych. Jednakże, ze względu na intensywne opady deszczu we wtorek wieczorem, nie mogły one zostać rozpoczęte. Prace ponownie ruszyły środowego poranka i były kontynuowane zgodnie z planem wieczorem i w nocy.

Niestety, podczas realizacji prac doszło do awarii kluczowego sprzętu – układarki mas bitumicznych, co uniemożliwiło drogowcom wykonanie wszystkich zaplanowanych zadań. Aby nadrobić zaległości i trzymać się harmonogramu, prace będą prowadzone zarówno w czwartek wieczorem jak i w piątek przez cały dzień.

Remonty na Placu Zwycięstwa są na ostatniej prostej. Etap przebudowy tej części Szczecina obejmuje modyfikację układu torowego w segmencie od Bramy Portowej do skrzyżowania z ulicą Krzywoustego, aby umożliwić utworzenie wspólnych pasów tramwajowo-autobusowych na tym odcinku. Dokonano także renowacji peronów przystankowych oraz nawierzchni jezdni i chodników. Dodatkowo, wyznaczono ścieżki rowerowe.

Planowane zakończenie prac remontowych na Placu Zwycięstwa przewiduje się na połowę listopada.