Stoisko profilaktyczne policji podczas spotkania piłkarskiego w Szczecinie

Stoisko profilaktyczne policji podczas spotkania piłkarskiego w Szczecinie

Na początku października, konkretnie pierwszego dnia tego miesiąca, szczecińscy policjanci nie tylko zabezpieczali mecz derbowy między drużynami Świtu Szczecin i Pogoni II Szczecin na terenie stadionu Świtu, ale także przygotowali stoisko o charakterze profilaktycznym.

Impreza futbolowa stała się idealnym tłem do interakcji z młodymi sportowcami z północnych części Szczecina, gdzie priorytetem było promowanie bezpieczeństwa w najszerszym tego słowa znaczeniu. Stoisko profilaktyczne cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci, jak i seniorów.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w konkursach i testach dotyczących wiedzy na temat Policji i bezpieczeństwa. Każde z nich, niezależnie od wyników, otrzymało element odblaskowy i „Odznakę Bezpiecznego Dzieciaka”, co potwierdzało brak przegranych podczas tego spotkania.

Osoby starsze mogły natomiast przypomnieć sobie informacje na temat różnych form oszustw, takich jak „na wnuczka” czy „policjanta”. Dodatkowo, stoisko było zaopatrzone w ulotki i materiały promujące zawód policjanta, co mogło zainteresować osoby szukające swojej ścieżki kariery.

Funkcjonariusz na miejscu udzielał także informacji na temat procesu rekrutacyjnego do Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, dla tych, którzy rozważali taką możliwość.