Nadleśnictwa oferują darmowe sadzonki drzew i krzewów w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy

Nadleśnictwa oferują darmowe sadzonki drzew i krzewów w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy

W trakcie trwającej akcji #sadziMy, którą organizują Lasy Państwowe, mieszkańcy naszego kraju mogą bezpłatnie otrzymać sadzonki drzew i krzewów. Każda osoba, która odwiedzi siedzibę nadleśnictwa w swoim regionie, ma możliwość wyboru preferowanej rośliny do zasadzenia. Na całym terytorium Polski, nadleśnictwa przygotowały milion sadzonek do udostępnienia obywatelom. Organizacja tego projektu to już piąta jego edycja i odbywa się pod patronatem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

Andrzej Szelążek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, podkreśla znaczenie akcji dla środowiska. Wskazuje, że więcej posadzonych drzew będzie przyczyniać się do poprawy jakości powietrza na Ziemi przez pochłanianie większej ilości dwutlenku węgla. Twierdzi również, że te działania pomogą w walce ze zmianami klimatycznymi. Opisuje, że wśród dostępnych sadzonek są różne gatunki drzew liściastych i iglastych takie jak buki, dęby, lipy, świerki czy sosny.

Akcja w szczecińskiej dyrekcji przy ulicy Słowackiego 2 trwa do godziny 15. W tych godzinach, każdy może odebrać sadzonkę drzewa do posadzenia na swoim podwórku lub działce. Wielu chętnych uważa to za doskonałą inicjatywę i wyraża swoje zadowolenie ze zdobytych upominków.

Warto pomyśleć o zabraniu własnego opakowania, które zapewni ochronę korzeniom drzew przed wysuszeniem. Akcja #sadziMy będzie trwać do najbliższego wtorku. Sadzonki dostępne są w każdym nadleśnictwie na Pomorzu Zachodnim w godzinach od 9 do 15.