Tegoroczna kwesta na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie

Tegoroczna kwesta na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie

W tym roku, podczas dwudziestego już zbiórki funduszy na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, dostrzegamy pewną zmianę. Wydarzenie to jest organizowane przez Stowarzyszenie na rzecz Cmentarza Centralnego, którym kieruje Maciej Słonimski.

Podczas wcześniejszych edycji zbiórki, fundusze były zbierane na konkretny cel – na przykład renowację wybranego nagrobka czy pomnika. Jednakże tegoroczny zbiórka nie jest skupiona na jednym ściśle określonym projekcie. Zamiast tego, nacisk jest położony na odnowienie zabytkowych nagrobków.

Słonimski wyjaśnił, że decyzja ta wynika z doświadczonych w przeszłości trudności. W kilku przypadkach brakowało funduszy na dokończenie renowacji zabytkowych nagrobków. „Chcielibyśmy uzupełnić te braki”, stwierdził prezes stowarzyszenia.

Organizatorzy kwesty poszukują również ochotników, chcących zaangażować się w zbiórkę. Kontakt ze Stowarzyszeniem na rzecz Cmentarza Centralnego można nawiązać poprzez stronę na Facebooku, na której dostępne są wszystkie niezbędne informacje.