"Tniemy i kręcimy dla Dymka": szczecińscy fryzjerzy w akcji charytatywnej

"Tniemy i kręcimy dla Dymka": szczecińscy fryzjerzy w akcji charytatywnej

W minioną sobotę w Szczecinie miała miejsce akcja o charakterze dobroczynnym zatytułowana „Tniemy i kręcimy dla Dymka”. Główne role w inicjatywie z powodzeniem odegrali lokalni styliści fryzur.

Fundacja na rzecz byłego piłkarza Pogoni Szczecin, Roberta Dymkowskiego, rozpoczęła swoją działalność kilka tygodni wcześniej. Wtedy to, na szczecińskim stadionie miejskim, odbył się mecz charytatywny „Gramy dla Dymka”. Przyniósł on znaczne środki na leczenie sportowca, łącznie sumując się do kwoty przekraczającej 400 tysięcy złotych.

Ale nie tylko sportowcy poczuli potrzebę pomocy. Do akcji postanowili dołączyć także szczecińscy fryzjerzy, którzy zorganizowali własne wydarzenie pod nazwą „Tniemy i kręcimy dla Dymka”. W ramach sobotniej imprezy charytatywnej zaoferowali swoje usługi wszystkim, którzy pragnęli zmienić swój wygląd, a wynagrodzenie za pracę trafiało prosto do puszek na datki. Dodatkowo, obecni na miejscu mogli również „wykręcić” dla siebie Shake’a, a ceny napojów były równoznaczne z kolejnymi donacjami na rzecz Dymkowskiego.

Rezultaty przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów – udało się zgromadzić łącznie PIĘĆ TYSIĘCY złotych. Przy tej okazji warto przypomnieć, że zebrane fundusze są przeznaczone na wsparcie leczenia Roberta Dymkowskiego, byłego zawodnika Pogoni Szczecin, który walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym.