Zatrzymany sternik z Szczecina łamał przepisy na wodzie pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów

Zatrzymany sternik z Szczecina łamał przepisy na wodzie pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów

Na terenie Szczecina, funkcjonariusze z Referatu Wodnego Komendy Miejskiej Policji tym razem skierowali swoje działania przeciwko 35-letniemu sternikowi. Ten, mimo obowiązującego zakazu prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych, zignorował znak żeglugowy „zakaz falowania”.

Przypomnijmy, że policja wodna w Szczecinie nieustannie dba o bezpieczeństwo osób korzystających z lokalnych akwenów. Każda osoba poruszająca się po wodzie za pomocą łodzi, skuterów wodnych czy innych urządzeń pływających, musi przestrzegać określonych przepisów ruchu na wodzie. Ich respektowanie zapewnia bezpieczeństwo i komfort zarówno samym użytkownikom, jak i innym osobom cieszącym się atrakcjami czasu wolnego spędzanego nad wodą.

Podczas jednej z rutynowych patroli, „Wodniacy” na wysokości Mostu Długiego zauważyli 35-letniego sternika łamiącego przepisy. Mężczyzna, mimo znaku żeglugowego „zakaz falowania”, nie dostosował swojego zachowania do obowiązujących zasad.

Po dokonaniu kontroli przez policjantów wyszło na jaw, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych. Wobec naruszenia tego zakazu przez kierowanie łodzią z napędem mechanicznym, jednostka została unieruchomiona i bezpiecznie przycumowana do brzegu.

Teraz to sąd będzie musiał ocenić nieodpowiedzialne postępowanie 35-letniego sternika.