Policja w Szczecinie zatrzymuje nieodpowiedzialnych kierowców

Policja w Szczecinie zatrzymuje nieodpowiedzialnych kierowców

Do niewłaściwych decyzji i nieodpowiedzialnych działań zdolni są niestety niektórzy kierowcy. Tym razem stróżom prawa udało się przechwycić dwie takie osoby na drogach Szczecina, które mimo zakazów oraz zażywania substancji odurzających, zdecydowały się za kierownicę. Mężczyźni w wieku 47 i 27 lat wpadli w ręce szczecińskich policjantów. Ciekawostką jest fakt, że starszy z nich miał na swoim koncie aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a młodszy został pozbawiony prawa jazdy.

47-letni mężczyzna zwrócił uwagę funkcjonariuszy Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie swoim zachowaniem – unikał kontaktu wzrokowego z mundurowymi. W tej sytuacji postanowili go skontrolować. Nie bez powodu mężczyzna starał się uniknąć kontroli. Po pierwsze, miał nałożony przez sąd w Gryfinie zakaz prowadzenia pojazdów. Po drugie, był pod wpływem środków odurzających – marihuany i amfetaminy. Co więcej, te substancje odurzające miał także w swoim samochodzie. W pojeździe podróżowało z nim jeszcze troje pasażerów – mieszkańcy powiatu gryfińskiego, w wieku 29, 30 i 40 lat.

Drugiego kierowcę, 27-latka, zauważyli funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji na Niebuszewie. Ten również zdawał się unikać kontaktu z policją. Kontrola drogowa ujawniła, że mężczyzna znajdował się pod wpływem amfetaminy i co więcej, stracił prawo jazdy za jazdę pod wpływem narkotyków na początku października.

Za swoje nieodpowiedzialne czyny obaj mężczyźni teraz będą musieli odpowiedzieć przed sądem.