Zmiany w komunikacji miejskiej w Szczecinie podczas obchodów Wszystkich Świętych

Zmiany w komunikacji miejskiej w Szczecinie podczas obchodów Wszystkich Świętych

W okresie obchodów uroczystości Wszystkich Świętych, mieszkańcy Szczecina oraz odwiedzający miasto planują pielgrzymki na lokalne cmentarze. Z tego powodu, pierwsze korekty w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej przewidziane są na najbliższą sobotę.

Podczas listopadowego święta, działania mające na celu maksymalne zwiększenie efektywności komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone. Przewidziane są dodatkowe środki transportu na wyznaczonych trasach, stworzenie nowych linii, a także zaangażowanie około stu osób do zarządzania i obsługi tychże. Głównym celem tych zmian jest zapewnienie sprawnego i bezpiecznego dotarcia wszystkich zainteresowanych do cmentarzy.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego (ZDiTM) przygotował siedem stanowisk informacyjnych, gdzie mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się więcej o tymczasowych przestawieniach w funkcjonowaniu transportu publicznego oraz możliwościach zakupu biletów w punktach sprzedaży. Te infopunkty będą zlokalizowane przy Bramach I, II, III i IV Cmentarza Centralnego, jak również na placu Kościuszki oraz na obu pętlach, zarówno na Gumieńcach, jak i przy ulicy Ludowej.