Kapitan statku pod wpływem alkoholu zatrzymany przez Straż Graniczną w porcie kołobrzeskim

Kapitan statku pod wpływem alkoholu zatrzymany przez Straż Graniczną w porcie kołobrzeskim

W porcie kołobrzeskim doszło do nietypowej sytuacji. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali kapitana statku handlowego, który okazał się być pod wpływem alkoholu. Był to 54-letni mężczyzna z Ukrainy, który dowodził statkiem płynącym pod banderą luksemburską. Jednostka ta przypłynęła do Kołobrzegu z Gdyni.

Sytuacja zaczęła się od informacji o statku handlowym, który poruszał się „nieodpowiednim torem kierunkowym”. Jak tylko statek zacumował w porcie kołobrzeskim, na jego pokład wkroczyli funkcjonariusze Straży Granicznej. Kontrola jednostki doprowadziła do zatrzymania kapitana, który był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał we krwi 1,88 promila alkoholu. Pomimo upojenia alkoholowego, kapitanowi udało się bezkolizyjnie doprowadzić statek do portu dzięki wsparciu I i II oficera.

Kiedy straż graniczna potwierdziła podejrzenia o popełnieniu przestępstwa, kapitan został umieszczony w pomieszczeniu dla osób nietrzeźwych na terenie placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu. Kolejnym etapem będzie przekazanie mężczyzny w ręce policji, która przejmie prowadzenie dalszego postępowania w tej sprawie.