Niepokojące zdarzenie w Szczecinie – śmierć żołnierza postrzelonego na miejscowym poligonie

Niepokojące zdarzenie w Szczecinie – śmierć żołnierza postrzelonego na miejscowym poligonie

Z przykrością informujemy o tragicznym incydencie, do którego doszło w Szczecinie, na terenie województwa zachodniopomorskiego. Mężczyzna służący w armii został śmiertelnie postrzelony. Szczegóły dotyczące tej sprawy potwierdził zastępca prokuratora rejonowego zajmujący się sprawami wojskowymi oraz rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. W tym momencie śledczy nie udzielają jednak bliższych informacji na ten temat. W związku z zaistniałą sytuacją, Wojsko Polskie wydało oficjalny komunikat.

Prokurator Piotr Wieczorkiewicz przyznał, że na chwilę obecną nie jest w stanie przekazać dokładnych informacji odnośnie tego zdarzenia. Aktualnie trwają prace nad gromadzeniem materiałów dowodowych. Prokurator czeka również na dostarczenie dokumentacji od prokuratury prowadzącej sprawę, jednak nie jest w stanie określić kiedy ją otrzyma.

Wiadomość o tym niepokojącym zdarzeniu potwierdziło również Wojsko Polskie. Informację o incydencie opublikowano na stronie internetowej 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. „15 listopada tego roku, w środę o godzinie 20.45, na Pasie Ćwiczeń Taktycznych (PĆT) Krzekowo doszło do tragicznego incydentu. Był on spowodowany przez osobę trzecią i doprowadził do śmierci żołnierza z 12 Brygady Zmechanizowanej. Prokuratura Rejonowa w Szczecinie prowadzi obecnie czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia” – czytamy w komunikacie.

Pas Ćwiczeń Taktycznych, gdzie doszło do tragedii, jest zlokalizowany przy Strzelnicy Garnizonowej na osiedlu Krzekowo w Szczecinie.