Podrobione prawo jazdy i zakaz prowadzenia pojazdów przyczyną sądowego procesu 51-letniego kierowcy z Szczecina

Podrobione prawo jazdy i zakaz prowadzenia pojazdów przyczyną sądowego procesu 51-letniego kierowcy z Szczecina

Wydarzeniem, które zainteresowało szczecińską policję, była sprawa 51-letniego mężczyzny, który mimo posiadania zakazu prowadzenia pojazdów, postanowił usiąść za kierownicą. Jego nieodpowiedzialne zachowanie zwróciło na siebie uwagę prawa.

Podczas rutynowej kontroli drogowej, w trakcie której kierujący pojazdem jest zobowiązany do okazania dokumentów, mężczyzna przedstawił funkcjonariuszom prawo jazdy wydane za granicą. Wzbudziło to jednak podejrzenia u mundurowych, którzy postanowili dokładniej przebadać ten dokument.

Z analizy dokumentu wynikało niestety, że nie jest on autentyczny. Okazało się, że prawo jazdy było fałszywe. Tym samym, mężczyzna złamał prawo nie tylko prowadząc samochód pomimo zakazu, ale również posługując się podrobionym dokumentem.

W konsekwencji, samochód został odholowany przez policję, natomiast niesubordynowany kierowca będzie musiał stawić czoła konsekwencjom swojego czynu przed sądem. Jest to kolejny przypadek dowodzący, że próba obejścia prawa nigdy się nie opłaca.