Zaparkowanie w niedozwolonym miejscu spowodowało paraliż autobusowego ruchu w Szczecinie

Zaparkowanie w niedozwolonym miejscu spowodowało paraliż autobusowego ruchu w Szczecinie

W mieście Szczecin doszło do zablokowania ruchu autobusów przez nieodpowiedzialnego kierowcę samochodu osobowego, który postanowił pozostawić swoje auto w miejscu, gdzie parking jest zabroniony. Zdarzenie to miało miejsce na szczecińskim Niebuszewie, przy ulicy Barbary, tuż przy wjeździe na pętlę autobusową Kołłątaja. Czas paraliżu komunikacji miejskiej trwał około godzinę.

Parkujący bez zezwolenia kierowca zupełnie zablokował dostęp do przystanku końcowego dla autobusów, co spowodowało poważne utrudnienia dla innych użytkowników drogi. To źle zaparkowane pojazd powodowało, że autobusy były zmuszone do zatrzymania, zakorkowując tym samym ulice Kołłątaja i rondo Giedroycia podczas godzin szczytu.

Nawet laweta wezwana na miejsce przez straż miejską nie była w stanie dotrzeć przez zator. Wszystko wróciło do normy dopiero po godzinie, gdy kierowca wrócił do swojego auta. Tłumaczył on strażnikom, że poszedł na zakupy.

Niestety dla nieodpowiedzialnego kierowcy, jego zakupy okazały się znacznie droższe niż przypuszczał. Straż miejska nałożyła na niego mandat w wysokości 5 tysięcy złotych za stworzenie problemu z ruchem komunikacji miejskiej.