Sprawca dewastacji dwóch pojazdów w Szczecinie szybko zatrzymany przez policję

Sprawca dewastacji dwóch pojazdów w Szczecinie szybko zatrzymany przez policję

Wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie efektywnie wykorzystali dostarczony im wizerunek, aby zidentyfikować i aresztować osobę odpowiedzialną za uszkodzenie dwóch samochodów na terenie dzielnicy Pogodno. Właściwie wykorzystane dowody pozwoliły na skierowanie 25-letniego mężczyzny do sądu pod zarzutem uszkodzenia mienia.

Informacje przekazane policji dotyczyły incydentu, w którym tajemniczy sprawca uszkodził samochód zaparkowany na jednej z ulic Pogodna, niszcząc przy tym lusterko i antenę dachową pojazdu. Funkcjonariusze, którzy zostali wysłani na miejsce zdarzenia, natychmiast przystąpili do pełnienia obowiązków. Podczas patrolowania okolicznych ulic osiedlowych zauważyli człowieka, który pasował do wcześniej otrzymanego opisu.

Kiedy mężczyzna zauważył zbliżających się funkcjonariuszy, postanowił przyspieszyć kroku i spróbować uciec na pobliskie podwórko. Jednak wywiadowcy byli na tyle czujni i sprawni, że szybko go dogonili i zatrzymali. Okazało się, że zatrzymany to 25-letni mieszkaniec powiatu myśliborskiego, który był pod wpływem alkoholu – badania wykazały prawie dwa promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowe ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że ten młody człowiek także odpowiada za uszkodzenie innego samochodu. Drugi incydent zgłoszono już wcześniej w Komisariacie Szczecin Pogodno.

Teraz sprawca odpowie przed sądem za swoje czyny. Zniszczenie mienia to poważne przestępstwo i jak pokazuje ten przypadek, policja nie pozwoli na jego bezkarność.