Innowacyjny system rejestracji samochodów przekraczających czerwone światło na skrzyżowaniu w Szczecinie

Innowacyjny system rejestracji samochodów przekraczających czerwone światło na skrzyżowaniu w Szczecinie

Na szczecińskim skrzyżowaniu ulic Derdowskiego i 26 Kwietnia pojawiła się nowoczesność w postaci urządzenia rejestrującego każdy pojazd, który ignoruje czerwone światło. Innowacyjna technologia taka, była do tej pory niewidoczna w krajobrazie miejskim Szczecina.

Zaawansowany system RedLight 3 jest integralną częścią Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w Szczecinie, który jest rozwijany pod egidą Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Wyróżniającym elementem tego systemu są żółte kamery, które monitorują ruch uliczny oraz stan sygnalizatorów.

Funkcjonowanie całego systemu przypomina działanie fotoradarów. Kierowcy, którzy zdecydują się przekroczyć skrzyżowanie na czerwonym świetle, mogą spodziewać się wezwania do zapłaty grzywny wysłanego na ich adres. Przy okazji warto przypomnieć, że za ten rodzaj wykroczenia grozi mandat o wartości minimum 500 zł oraz doliczenie 15 punktów karnych.

Warto zauważyć, że systemy tego typu są już wdrożone na drogach Łodzi i Wrocławia. W Szczecinie, podobne urządzenia rejestrujące przekraczanie czerwonego światła na przejazdach kolejowych, są także planowane do instalacji.